DUKKE HOVED OG FIGUR NAO. Porcelæn.

189725. DUKKE HOVED OG FIGUR NAO. Porcelæn.

Dukkehoved. Århundredeskiftet 1900. Mørkhåret pige med sit hår i sæt. Porcelæn. Højde 11,5 cm Skulderlængde 8,5 cm Figur. Pige med dukke i armene. Mærket NAO håndlavet i Spanien. Højde 16 cm.

Brugsslitage med revner, farvetab og afvisning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.146