NILS JANZON. olie på lærred, 2 stk. mænd og kvinder, 1912/1913.

189581. NILS JANZON. olie på lærred, 2 stk. mænd og kvinder, 1912/1913.

Lord signeret på bagsiden Portræt af instruktøren A Rickard Westerdahl 1913. Damen signeret på baglærred Nils Janzon 1912 55 x 42 cm.

Damen med mindre ridse i maleriet. Herren med 2 små farvedråber.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.837