189581. NILS JANZON. olie på lærred, 2 stk. mænd og kvinder, 1912/1913.
Lord signeret på bagsiden Portræt af instruktøren A Rickard Westerdahl 1913. Damen signeret på baglærred Nils Janzon 1912 55 x 42 cm.
Damen med mindre ridse i maleriet. Herren med 2 små farvedråber.