VINGETÆPNE, med broderi, 20. århundrede.

189321. VINGETÆPNE, med broderi, 20. århundrede.

Længde 172, bredde 154 cm, stoffet er asymmetrisk så det er målene på de længste sider Vipperne er ca 50 cm lange, ikke med i målene.

Mindre Brugsslitage, en ubetydelig rift hvor stoffet æder to gange.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.457