HAVESTOLE i hvidmalet jerntråd. 5 st. Anden halvdel af det 20. århundrede.
189312. HAVESTOLE i hvidmalet jerntråd. 5 st. Anden halvdel af det 20. århundrede.
4 lænestole med snoede og krydsede ben, stofbeklædt masonitsæde Højde ca 89 cm, dybde ca 43,5 cm.
Brugsslitage, rust, farvetab, ujævne fødder 4 stk mangler armlæn hver 1 stk mangler begge armlæn og har en løs fastgørelse i ryggen.
1 stk med dobbelt armlæn med løst beslag.