kiste, sen barok, 1700-tallet.

1889911. kiste, sen barok, 1700-tallet.

Egetræ. Beslag af smedning. Gavle med bærehåndtag. Længde 130. Bredde 65. Højde 75 cm.

Have på. Ridser og mærker. Tørre revner og afvisning. Låst.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 662