188551. MOCCAKOPPER, 24 dele, porcelæn, Uppsala Ekeby / KP Karlskrona, første halvdel af det 20. århundrede.
Lyseblå og guldfarvet indretning. Monogram. 12 kopper med underkopper. Højden på kopperne er 6 cm. Tøndens diameter er 11,5 cm.
Brugsslitage.