TELEFON OG KAMERA. Gennemse Televerkstaden og Agfa. 19. og 20. århundrede.

188126. TELEFON OG KAMERA. Gennemse Televerkstaden og Agfa. 19. og 20. århundrede.

1 telefon i sortlakeret metal. Sandsynligvis lurer bakelit. Mærket Siemens & Halske, ZB, SA, 24, 21021, V .Satist, 60i, No 0083993 Højde 22,5 cm.
Længde 14 cm.
1 telefon i sortlakeret metal. Sandsynligvis lurer bakelit. Mærket Televerkstaden, Nynäshamn, BC 560., Skema A, TVL 1957 Højde 13,5 cm.
Længde 17,5 cm.
1 boks kamera i sort lakeret metal, Mærket Agfa, Synchro Box, Made in Germany Højde 10 cm Bredde 11,5 cm.

Brugsslitage Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 14 cm.
Længde 17,5 cm.

Antal besøg: 1.303