188103. LAVOAR med marmorplade, CH. Anderson Konstsnickeri Falköping, begyndelsen af det 20. århundrede.
Egefiner, låger i bejdset, lakeret fyrretræ, messingbeslag Art Nouveau, højde inkl stenplade, 98, længde 88, bredde 55 cm.
Dørene vil sandsynligvis blive udskiftet. Visse Brugsslitage.