RON ARAD. Lænestol, Lille Albert, Moroso.

1872661. RON ARAD. Lænestol, Lille Albert, Moroso.

Lænestol model Little Albert fra serien Victoria og Albert, designet af Ron Arad for moroso.
Stel i højglans lakeret plast. Mærket i formen Ron Arad for Moroso Victoria and Albert Collection.
Mål: højde 70 cm, bredde 71 cm, sædehøjde ca. 40 cm.

Mindre Brugsslitage. Bunden med ridser, to små lakskader på ydersiden af armlænene. Lejlighedsvis ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 687