1872661. RON ARAD. Lænestol, Lille Albert, Moroso.
Lænestol model Little Albert fra serien Victoria og Albert, designet af Ron Arad for moroso.
Stel i højglans lakeret plast. Mærket i formen Ron Arad for Moroso Victoria and Albert Collection.
Mål: højde 70 cm, bredde 71 cm, sædehøjde ca. 40 cm.
Mindre Brugsslitage. Bunden med ridser, to små lakskader på ydersiden af armlænene. Lejlighedsvis ridser.