1872155. AFSTANDSMÅLER, Aga Baltic.
Længde ca 138 cm.
Signeret "AGA-Baltic Lidingö Justeringsafstand 17 m", samt "1,25m. AMS m/41 F= 11,8x nr. 282".
Med skatteuld mærket nr. 101, længden af skatteulden ca 144,5 cm.
Slitage, ikke funktionelt testet eller gennemgået, ingen funktionsgaranti ydet.