1871126. BLOMSTERENG, SIGNET AF UKENDT KUNSTNER.
Olie på lærred signeret nederst til venstre, blomsterengstykke i portrætformat, kraftigt impasto penselværk, ca. 50,5 x 70 cm, i den affasede ramme ca. 65,5x86 cm.