JADE ØRERINGE MED ÆGTE PERLER SØLV 925.

1869798. JADE ØRERINGE MED ÆGTE PERLER SØLV 925.

Øreringene er lavet af 925 sølv og stemplet.
Ørekrogene er sat med ægte, sølvgrå kulturperler, grønne jadedråber udskåret med buddhistiske symboler hænger nedenunder.
Længde 5 cm, bredde 2 cm, jade 31 x 20 mm = i alt 24 øre
Diameter af kulturperler 5,3 mm, vægt 6,3 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 693