1869798. JADE ØRERINGE MED ÆGTE PERLER SØLV 925.
Øreringene er lavet af 925 sølv og stemplet.
Ørekrogene er sat med ægte, sølvgrå kulturperler, grønne jadedråber udskåret med buddhistiske symboler hænger nedenunder.
Længde 5 cm, bredde 2 cm, jade 31 x 20 mm = i alt 24 øre
Diameter af kulturperler 5,3 mm, vægt 6,3 gram.