186624. SERVICEDELE I PORCELÆN. 39 dele. Gefle.
Hvidt service stemplet Gefle, Sverige, VDN F555 11 middagstallerkener, diameter 24 cm 12 små tallerkner, diameter 19 cm 9 dybe tallerkener, diameter 19 cm 7 dybe tallerkener, diameter 19,5 cm.
Brugstilstand med nogle krakelyrer 2 stk plader med kanthak.