1865631. HERRARMBANDSUR, "Toptid", Breitling, for Televerket, Sverige.
1960'erne, stål, manuelt optræk, kronograf med minut/timetæller. Referencenummer 810, serienummer 1280386, kaliber Venus 178. Plexiglas. Diameter 38 mm.
Krone mangler, løs timetæller, Brugsslitage.