SØLVKOLIBROCHE / HANDSÆNG.

SØLVKOLIBROCHE / HANDSÆNG.
1864159. SØLVKOLIBROCHE / HANDSÆNG.

En sølv kolibri plique-à-jour broche / vedhæng.

Denne broche er stemplet "925", testet som sølv.

En ophængt perle er sat under kolibrien. Vingerne er indlagt med farvet emalje og fuglen har et rundskåret rubinøje.

Omtrentlige mål: 66 mm x 29 mm Totalvægt: 8,5 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Som ny/god.

Antal besøg: 494