En sølv kolibri plique-à-jour broche / vedhæng.
Denne broche er stemplet "925", testet som sølv.
En ophængt perle er sat under kolibrien. Vingerne er indlagt med farvet emalje og fuglen har et rundskåret rubinøje.
Omtrentlige mål: 66 mm x 29 mm Totalvægt: 8,5 gram.
Som ny/god.