W. BAAR. 'Vildblomster', Etching, red. 30/3, 1977.
1863301. W. BAAR. 'Vildblomster', Etching, red. 30/3, 1977.
W. Baar, 'Wildblumen', radering, 1977, begrænset, udg. 3/30, 1977, indrammet, nummereret i hånden med blyant nederst til venstre og signeret og dateret nederst til højre: '77', billedstørrelse: 18,8 x 15 cm, rammestørrelse: 52,5 x 36 cm.