1861584. KYSTE, messing, 1800-/1900-tallet.
Sammenklappelig top i forsølvet metal med opbevaring bagved. Hængslet låg med underliggende indsats. Spejl på indersiden af låget. Længde ca 23. Bredde 23. Højde 40 cm.
Have på. Ridser og mærker. Top med beskadiget hængsel. Overfladeslitage. Bule.