185644. BORDLAMPE, 2 stk, 1900-tallet.
Luster, stel af messing, ophængt med prismer, firkantet stenfod, skaft i blåt glas. Højde 39 cm.
Luster, kvadratfod og søjler i sten, lysarme i messing, obelisk. Højde 46 cm.
Brugsslitage, obelisk med mindre Kantstødt, prismer mangler.