Sæt , 7 dele, inklusive Gustavsberg og JIE Gantofta.

185409. Sæt , 7 dele, inklusive Gustavsberg og JIE Gantofta.

2 skåle, gul dekor, "Duet" Gustavsberg, længde ca. 21 cm.
Børneskål, sort og gul dekoration, "Gynge" Upsala-Ekeby Gefle, længde 21,5 cm.
Skål i form af fisk, sort, Gabriel, længde 33 cm.
Skål, sort mat, Gustavsberg, længde 32,5 cm.
Fiskefad, pink dekor, JIE Gantofta, længde ca. 39,5 cm.
Lågkasse, gul, Rörstrand, diameter ca. 13 cm.

Slitage, misfarvning, mindre krakeleringer. Produktionsfejl på lågkasse.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.493