SAPPIR FLERFARVE RING SØLV HARRY IVENS.

1849263. SAPPIR FLERFARVE RING SØLV HARRY IVENS.

Den elegante ring er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Derudover er ringen stemplet for Harry Ivens USA. Helt forgyldt i 14 karat gult guld.
Den er sat med 12 ovale facetslebne naturlige safirer i safirfarverne som blå, grøn, gul og rød og omgivet af runde facetslebne hvide topaser.
RG 65 = 21,3 mm indvendig diameter af ringbåndet, ringhoved 18,6 x 14,4 mm, vægt 7,6 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 369