WINKLER, HANS. Uden titel. Blandet medier/papir. 70,5x50 cm. L. u. underskrevet, dateret og nummer: Winkler 82 (67) I. Verso signeret, dateret. og nummer: Winkler 82 (67) II. Uindrammet.
184776. WINKLER, HANS. Uden titel. Blandet medier/papir. 70,5x50 cm. L. u. underskrevet, dateret og nummer: Winkler 82 (67) I. Verso signeret, dateret. og nummer: Winkler 82 (67) II. Uindrammet.
Karakteristisk værk fra kunstnerens modne oeuvre, malet på to sider i intenst lysende farve.