HATTE i herremodel. 3 st. Bla. kjole hat. 20. århundrede.

184319. HATTE i herremodel. 3 st. Bla. kjole hat. 20. århundrede.

1 frack hat i filthår, mærket Empire, Made in Holland, importeret af Ljungdahls, Lund, ca Str. 56 1 hat, mærket KENI, Gustafsson & Olhagen AB, Mariestad, initialerne GN udstanset på inderbrættet, ca Str. 1 hat, mærket Failsworth sportsman, pelsfilt (filt hår), Made in England, "showerproof", Cason, Malmö, initialer GN på print, str. 58.

Brugsslitage hat med plet på tavlen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.267