184072. SPIDER CUR, sølv, Krumhuber, Vorchdorf, omkring midten af 1800-tallet.
Sølv æske med bagside af skildpaddeskal. Ur diameter 52,5 mm. Urkasse, 66 mm. Kæde af Deutsches Reich Pfennings 1870-75, længde 34 cm, vægt.52 gram. Nøgle mangler.
Have på. Ridser på glasset. Låsen på sagen åbner let.