SPIDER CUR, sølv, Krumhuber, Vorchdorf, omkring midten af 1800-tallet.

184072. SPIDER CUR, sølv, Krumhuber, Vorchdorf, omkring midten af 1800-tallet.

Sølv æske med bagside af skildpaddeskal. Ur diameter 52,5 mm. Urkasse, 66 mm. Kæde af Deutsches Reich Pfennings 1870-75, længde 34 cm, vægt.52 gram. Nøgle mangler.

Have på. Ridser på glasset. Låsen på sagen åbner let.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 4.176