183714. FOOD SERVICE, 52 dele, flintvarer, "Sultan", Gustafsberg.
12 + 18 tallerkner (diameter 22-23 cm), 11 dybe tallerkner, 6 serveringsfade, serveringsskål, sallader, kande, sauceskål, terrin med fad.
Slitage, revner, krakeleringer, Kantstødt, misfarvninger.