1836132. LOFTSLAMPE, fyrretræ og tekstil, "Kvarnen", Erik Asmussen, Robygge AB, anden halvdel af det 20. århundrede.
Højde 106 cm til loft Diameter 74 cm.
Brugsslitage 2 tråde har "sukkerstykker" som stop Arbejdet på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.