183431. GLASOBJEKTER, 5 dele, Orrefors, Kosta Boda, Johansfors, Iittala.
Vase, "Regnbuen", Bertil Vallien, Kosta Boda, signeret.
Skål, "Corona", Lars Hellsten, Orrefors, underskrevet.
Skål, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala, Iittala.
Skål, Bengt Orup, Johansfors, underskrevet.
Vas, Ingeborg Lundin, Orrefors.
Højde ca. 19-27 cm.
Brugsslitage.