SCHMIDT-RUIGIES, THEO. - "Zuei" - akryl/lærred. 99 x 70,5 cm. Verso signeret, dateret. og betit.: Theo Schmidt-Ruigies / 1993 / "Zuei". Uden ramme.
183274. SCHMIDT-RUIGIES, THEO. - "Zuei" - akryl/lærred. 99 x 70,5 cm. Verso signeret, dateret. og betit.: Theo Schmidt-Ruigies / 1993 / "Zuei". Uden ramme.
T. Schmidt-Ruigies, f . 1961 i Celle, er en samtidskunstner, der studerede på University of Applied Sciences i Hannover fra 1996 til 2002 i klasse med prof. Peter Tuma. Deltog i gruppeudstillingen på Castle Wolfenbüttel.