183173. Kniv med etui, sølv/ben, Norge, 1900-tallet.
Glidekniv med etui i sølv med dekoration af løv, stemplet 925S, læderetui, kniv med håndtag af ben med sølvindlæg og endeknop, bladet signeret A. Skogli (Arne Skogli). Norge. Totallængde 22 cm, klingelængde 9 cm.