GLASOBJEKTER, 9 dele, Kosta Boda, Orrefors med mere, midten af det 20. århundrede.
182819. GLASOBJEKTER, 9 dele, Kosta Boda, Orrefors med mere, midten af det 20. århundrede.
3 skåle og en vase, Sven Palmqvist, Orrefors, sign.
2 orkidévaser.
Vase, ætset dekor, Orrefors.
Vase og skål, Göran Wärff, Kosta Boda, vase signeret.
Højde ca. 3-26 cm.
2 orkidévaser.
Vase, ætset dekor, Orrefors.
Højde ca. 3-26 cm.