JULIUS PAUL JUNGHANNS. Maleri, landmand med ko, Düsseldorf.
1826946. JULIUS PAUL JUNGHANNS. Maleri, landmand med ko, Düsseldorf.
Julius Paul Junghanns (1876-1958), maleri, landmand med ko, olie på lærred, Düsseldorf. Afbildning af en bonde med en ko foran en græsgang i et sommerligt ydre, signeret nederst til højre og indskrevet nederst på rammen, 33x43cm (45x56,5cm).