182481. SÆTSBORD, 3 dele, England, anden halvdel af det 20. århundrede.
Mørkt bejdset træ. Glaserede brædder med underliggende grønt læder. Største bordmål: Længde 54, bredde 41, højde 53 cm.
Brugsslitage, ridser og mærker, det mindste bord lidt løst i samlingerne.