182274. Sæt , mine damer og herrer, bl.a. Tärnan, 14 karat guld og Certina DS-2, anden halvdel af det 20. århundrede.
Certina, herre, DS-2, plexiglas, diameter 38 mm. Orient, diameter 27,5 mm. Tärnan, 14 karat guld, 21,5 mm, kassevægt inklusive plexiglas, 2 gram. Mormorsur, Facit, diameter 31 mm. Casio, Quartz, diameter 23 mm.
Brugsslitage. Ridset glas. Beskadiget urskive på Tärnan. Rapport.