182251. LANDSKAB, eg, Art Nouveau, Nässjö, begyndelsen af 1900-tallet.
Aktiebolaget Nyhems Möbelfabrik, Nässjö Skåret dekoration, overdel med glasdøre.
Længde 136, bredde 54, højde 197 cm.
Brugsslitage/ ridser / pletter, støbning på dør repareret / limet, limrester.
Nøgle/nøgler findes