181732. FOOD SERVICE, 46 dele, Pierre-Joseph Redouté, Les Roses Classiques, Schumann Arzberg.
Blomsterdekoration baseret på Pierre-Joseph Redoutés akvarelmalerier og guldkant.
12 flade tallerkener, diameter 24 cm.
12 dybe tallerkener, diameter 22,5 cm 12 små tallerkner, diameter 19,5 cm Terrin Sauce sandwich med fad 2 skåle 3 serveringsfade 2 lysestager Vase.
Mindre Brugsslitage.