181391. GARDEROBE, rokokostil, første halvdel af det 20. århundrede.
Fineret med valnød. Hvælvet front med låger, skuffer bagved, kæber og bøjler. Længde 220, bredde 58, højde 210 cm.
Brugsslitage, nogle låsestempler og nøgle mangler, midlertidigt samlet til fotografering, under transport skal skabet formentlig skilles ad.