EDVIN ÖHRSTRÖM. VASE, "THE GIRL AND THE DOVE", ARIEL, ORREFORS 1954.

1812755. EDVIN ÖHRSTRÖM. VASE, "THE GIRL AND THE DOVE", ARIEL, ORREFORS 1954.

Signeret, nummereret Ariel 2032 E, højde 18,5 cm.
Et usædvanligt design med hensyn til størrelse, materialetykkelse og farve.

Enkelte bundridser, ellers lidt brugsspor.

Kunstner/designer

Edvin Öhrström (1906–1994)

Tema

Art glass

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Edvin Öhrström (1906–1994)

Tema

Art glass

Antal besøg: 2.135