Signeret, nummereret Ariel 2032 E, højde 18,5 cm. Et usædvanligt design med hensyn til størrelse, materialetykkelse og farve.
Enkelte bundridser, ellers lidt brugsspor.
Edvin Öhrström (1906–1994)
Art glass