POUL VOLTHER. 4 STOLE.

POUL VOLTHER. 4 STOLE.
1812559. POUL VOLTHER. 4 STOLE.

Design Poul Volther produceret af Frem Røjle Stel af teaktræ, sæde og ryg betrukket med sort læder.
Sædehøjde 44cm, højde 79cm.

Almindelige brugsspor, sædebetræk med buler og småridser.

Kunstner/designer

Poul Volther (1923–2001)

Få foretaget en gratis vurdering!

Sædehøjde 44cm, højde 79cm.

Kunstner/designer

Poul Volther (1923–2001)

Antal besøg: 521