JAIS NIELSEN (DANMARK, 1885-1961). akvarel.

1810947. JAIS NIELSEN (DANMARK, 1885-1961). akvarel.

"Skitse til turkis skål", motiv med okse, akvarel, signeret Jais og dateret -26. Motivmål ca 15 x 15 cm, ydermål ca 50 x 38 cm.

Papir med små pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Papir med små pletter.

Antal besøg: 385