BRUSEBAR i metalplade til slik. 2 stk. 1900-tallet.
180461. BRUSEBAR i metalplade til slik. 2 stk. 1900-tallet.
Kar til opbevaring af slik med vinduer ud mod skærmen med glasplade til visning af en lille del af indholdet.
Højde, 22 cm Bredde, 18,5 cm Dybde, 22 cm.
Tilstand med ridser Et kar med knust glas Et kar mangler en knop.