HANS-JÖRG BECKER. Hans-Jörg Becker, maleri, havearbejde.

1803029. HANS-JÖRG BECKER. Hans-Jörg Becker, maleri, havearbejde.

Hans-Jörg Becker (1930-2013), maleri, havearbejde, olie på lærred. Repræsentation af en kvindefigur i kjole, lænet op ad et havehegn med en kurv ved fødderne, impasto påføring af maling, signeret nederst til venstre, 79x69cm (93x83cm).

Lidt krakelering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Lidt krakelering.

Antal besøg: 1.530