Hans-Jörg Becker (1930-2013), maleri, havearbejde, olie på lærred. Repræsentation af en kvindefigur i kjole, lænet op ad et havehegn med en kurv ved fødderne, impasto påføring af maling, signeret nederst til venstre, 79x69cm (93x83cm).