SKÅLE og VAS, 5 dele, Orrefors, 20. århundrede.

180226. SKÅLE og VAS, 5 dele, Orrefors, 20. århundrede.

Skåle, 2 stk, Lars Hellsten, "Corona". Højde 11 - 9 cm.
Skål, Jan Johansson, "Fleur". Højde 11 cm.
Lysestage, Lars Hellsten "Olympisk fakkel. Højde 12 cm.
Vase. A 4276-227. Højde 17 cm.

Brugsslitage, gravering på den mindste Corona skål.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 816