1801076. OIDENTIFIERAD DESIGNER. Lurekasse, glas, muligvis Finland, 1960'erne.
Blæst i hånden, klart glas med grønt låg, knop i klart glas. Utydelig udskåret signatur forneden.
Højde ekskl. låg 8,3 cm og inkl. omkring 15 cm. Diameter 8,5 cm.
Brugsslitage, generelt god stand.