SPISEGRUPPEN, 11 dele, 1920'erne. Rokoko stil, Lysberg & Hansen København.

179120. SPISEGRUPPEN, 11 dele, 1920'erne. Rokoko stil, Lysberg & Hansen København.

Bord, 2 lænestole, 8 stole.

Antik. Stole med gennembrudt ryg og rigt skåret indretning.
Polstret sæde på stole.
Spisebord med 3 tillægsplader, 1 x 31 cm, 2 x 63 cm.
Bordlængde 167, bredde 123 Højde 77 cm.
Fuldt udbygget med medfølgende skiver 324 cm.
Der er plads til endnu en tillægsplade på 63 cm, altså en samlet længde på 387 cm.

Tilknyttede vitrineskabe og skænke sælges separat som nummer 179153, 199159. Se linket nedenfor: #179153 #179159.

Slitage og mærker på træ. Stof med pletter på enkelte stole. Revner opstår på skær.

Få foretaget en gratis vurdering!

Bord, 2 lænestole, 8 stole.

Polstret sæde på stole.

Antal besøg: 3.591