178390. JERNSENGE, der kan forlænges, første fjerdedel af det 20. århundrede.
Sort lakeret. Messingknopper og dekorative detaljer. Hjulskiver. Længde 104 - 197 cm, bredde 78 cm, højde 132 cm.
Slitage, buler, mindre skader, mærker 2 ben ustabile og forstærket med knudetråd.