FRANZ TRIEBSCH. Sommerhuse i Ahrenshoop.

178074. FRANZ TRIEBSCH. Sommerhuse i Ahrenshoop.

(Berlin 1870 - 1956 ibid., studeret ved Berlin Academy under Max Koner, fra 1905 sommergæst i Ahrenshoop, landskabs- og portrætmaler) Bondehytter i Ahrenshoop Akvarel, 22,5 x 28 cm, indrammet, sign. og rigtigt F.Tribsch.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Auktionshaus Schwerin
Antal besøg: 2.892