177296. SALON SPEJL og konsolbord, rokokostil, 1800-tallet, forgyldt.
Udskåret krone med muslingeskal og blomster, snitdetaljer, forgyldt og bronze H 141 B 71 cm Konsolbord med marmorplade.
Del af kronen mangler, mindre afslag, glas plettet, aldersslitage, senere bronzing.