SPISEMØBLER, 7 dele, bl.a. Perstorp, midten af det 20. århundrede.
177251. SPISEMØBLER, 7 dele, bl.a. Perstorp, midten af det 20. århundrede.
Bord med Perstorpsplatta i Sigvard Bernadottes "Virrvarr" Højde, 74 cm, længde, 100 cm, bredde, 74,5 cm 2 remskiver, henholdsvis 64 cm og 56 cm 39 cm, total højde 77 cm.
Bordet med afslag, ridser og skrammer Stolene er i funktionsdygtig stand.