SKÆR, PASKIN KNIV og BAJONET.

SKÆR, PASKIN KNIV og BAJONET.
1770039. SKÆR, PASKIN KNIV og BAJONET.

Huggare, m/1903 for Vaxholms kystartilleriregiment, længde 62,5 cm Faskin-kniv, m/1848, skede i læder med messingbeslag, længde ca 58 cm Hylsterbajonet, 1700-tallet, længde ca 70 cm.

Slitage, mærker, skrue mangler til bajonet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 863