HALMSTADGRUPPEN 50 År 6 litografier.

1761898. HALMSTADGRUPPEN 50 År 6 litografier.

Indrammet mappe med 6 litografiske tryk udgivet i forbindelse med Halmstad-gruppens 50 års jubilæum. Alle medlemmer repræsenteret; Sven Jonson, Waldemar Lorentzon, Stellan Mörner, Axel Olson, Erik Olson og Esaias Thorén, signeret, nummereret 229/360, udgivet af Galerie Börjeson, Malmø.
ca. 55 x 40 cm (ca. 78 x 63 cm).

Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.313