175984. SERVICE, 38 + 54 dele, Hackefors, 20. århundrede.
Kaffestel: Kande, flødekande, sukkerskål, kopper 11 stk, tallerkner 12 stk, kaffeskål 12 stk.
Spisestel: Sauceskål, kande, serveringsfad 6 stk, små tallerkener 12 stk, mindre fad 12 stk, tallerkener 10 stk, dybe tallerkener 12 stk.
Let Brugsslitage.